Wzburzone Historie


Żyjesz w przekonaniu, że oczywistą drogą życiową jest ukończenie dobrej uczelni a następnie podjęcie pracy, najczęściej biurowej 9:00-17:00, wymagającej 50-60 godzin tygodniowo przez następne 30 lat w oczekiwaniu na złudną obietnicę awansów, większych zarobków i wolnego czasu podczas emerytury. 

Nudzą Cię kolacje i spotkania służbowe podczas których ludzka skłonność do porównań zmusza każdego do udziału w wyścigu, w którym toczy się pogoń za materialnymi uzależnieniami i obsesjami naszej kultury.

Dręczy Cię myśl, że masz spędzić najlepsze lata swojego życia za biurkiem, otoczona ludźmi których niekoniecznie lubisz, w celu zarobienia pieniędzy na kupowanie rzeczy, których nie potrzebujesz.

Prawdziwe piekło zmusza do działania, ale wszystko łagodniejsze jest znośne, jeśli sobie to odpowiednio wytłumaczymy”.

T. Ferriss.

Zastanów się jakież skarby i obietnice uzasadniają poświęcenie najlepszych lat swojego życia w nadziei na szczęście pod jego koniec? 

Jeżeli myślisz o zmianie pracy lub nawet ścieżki kariery pewnie przekonałaś się już o tym, że podjęcie zmian w życiu zawodowym nie jest łatwym procesem.

Moment w którym uświadamiasz sobie, że to co robiłaś do tej pory już nie daje Ci poczucia satysfakcji ani możliwości rozwoju jest bolesny i przerażający.

Jednak ta chwila w której przyznałaś sama przed sobą, że to co obecnie robisz nie przynosi Ci radości, jest niczym w porównaniu do niepokoju, który ogarnia Cię gdy myślisz

… no dobrze i co dalej?

Bez konkretnego celu i planu na przyszłość czujesz się zagubiona i myślisz, że w tym momencie zmarnowałaś wszystkie lata doświadczenia a Twoje wykształcenie kierunkowe właśnie staje się bezużyteczne.

„Wiele złych kroków uczyniono stojąc w miejscu”. F. Cookie 

Aby uniknąć dyskomfortu, który wywołuje u Ciebie sama myśl zmiany pracy, nieustannie przeznaczasz swoją energię na przekonanie samą siebie, że Twój pomysł na inną pracę i styl życia – inny niż powszechnie akceptowany – się nie uda.

Nie przejmuj się… Nie jesteś sama!

By stłumić Twój strach przed zmianą oraz wzbudzić w Tobie odwagę i inspiracje zapraszam Cię do zapoznania się z inspirującymi historiami, kobiet które znalazły się w podobnym momencie, w którym prawdopodobnie znajdujsz się teraz Ty.

Wzburzone zawodowe historie innych kobiet mają na celu dodać Ci odwagi, wytrwałości oraz uporu w trakcie dążenia do swojej wymarzonej ścieżki rozwoju.

Różne doświadczenia oraz praktyczne wskazówki, pomogą Ci odnaleźć inspirację oraz siłę w trakcie procesu zmiany ścieżki rozwoju lub próby podjęcie innej formy pracy, którą do tej pory wykonywałaś.

Pamiętaj, że nie ma żadnego ryzyka w podjęciu próby odnalezienia ścieżki prowadzącej do realizacji siebie w nowym zawodzie, jest za to olbrzymi potencjał, który może zmienić Twoje życie na lepsze.

Razem możemy wzburzyć ocean naszych zawodowych możliwości!